Wydarzenia - Akademickie Centrum Designu

Wydarzenia

Targi sztuki i designu w lipcu

11
Lip
  • #targi sztuki i designu

Zbliża się kolejny dzień targowy w Akademickim Centrum Designu! 21 lipca (w niedzielę) o 11:00 znów swoje prace na sprzedaż wystawią studenci i studentki z łódzkich szkół artystycznych. Będziecie mogli przebierać w starannie wykonanych i bardzo efektownych dziełach ceramicznych, biżuteryjnych, graficznych czy tekstylnych. Widzimy się przed budynkiem, od strony boiska! 

Czytaj więcej

Droga, Przenikanie, Miniatura

01
Lip
  • #wystawa, koncert

Projekt Droga Przenikanie Miniatura jest synkretycznym odbiciem schematu życiowej podróży artysty ujętym w wizualnej i muzycznej – w tym przypadku chopinowskiej – miniaturze. Kompozycje zostały dobrane w taki sposób, by rękoma pianistki ukazać w małej formie kluczowe dla twórcy momenty. Muzyka koresponduje w tym wymiarze z dziełami wizualnymi, przenika je, czerpie inspirację z podobnych źródeł i skojarzeń oraz podejmuje próbę wzajemnej ilustracji i oddziaływania.

Czytaj więcej

„Korale z ziemniaków” / „Potatoes and Pearls”

27
Cze
  • #wystawa

Magnetyzm fotografii Poli Esther to nieskończenie autentyczne, intymne doświadczenie albo surrealizm intymny. Fotografka w najnowszej realizacji „Korale z ziemniaków” / „Potatoes and Pearls”, rozpoczynając od „Eggs to Apples” (2018), a kończąc na „Notorious Nylons” (2022), wyłania tę cielesną stronę natury kobiety, która wydaje się być niepohamowanym żywiołem, a jednak zanika albo jest zupełnie niewidoczna. W obfitości nieosobistych potrzeb (np. w postaci inteligentnej listy zakupów) czy w masowej antyestetycznej naturze kobiecość jest nielukratywna i przebrzmiała. Gdyby nie postmodowe dzieła Esther, szybko umknęłoby każde dziewczęce wspomnienie.

Czytaj więcej

EDUARDO KAC. „Shining LAGOGLYPHS”

25
Cze
  • #wystawa

Na swojej solowej wystawie w Akademickim Centrum Designu w Łodzi amerykańsko-brazylijski multidyscyplinarny artysta Eduardo Kac zaprezentuje swój nowy zestaw rzeźb „Lagoglyph Lux”, a także piątą pracę z serii „Lagoogleglyph” – zaprojektowaną do oglądania przez satelitę.

Czytaj więcej

LOCALHOST

17
Cze
  • #Akademia Mistrzów

To kilka projektów, planów z miejsc nieobecnych. Takich, które pojawiają się niczym na żądanie, a być może nigdy nie powstaną. LOCLAHOST jest dokładnie narzędziem o specyfice procesowania w przestrzeni jednego komputera, w zamkniętej bazie do testowania stron, aplikacji mobilnych czy serwerów gier. Jednostka ludzka zamknięta w wyimaginowanym narzędziu sztucznej inteligencji może generować miejsca do życia, trwania, a może i przetrwania?

Czytaj więcej

Na grzybobraniu

12
Cze
  • #wystawa

Wystawa „Na grzybobraniu” skupia prace biżuteryjne studentów, pedagogów i absolwentów Instytutu Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Motywem przewodnim wystawy jest las – intrygujący, osobliwy, tajemniczy. Pełno w nim różnych gatunków roślin i grzybów o zróżnicowanych kształtach, kolorach i fakturach. Bogactwo leśnej flory daje nieskończone możliwości interpretacji tematu, z czego chętnie korzystają współcześni twórcy biżuterii.

Czytaj więcej