Wydarzenia - Akademickie Centrum Designu

Wydarzenia

LOCALHOST

17
Cze
  • #Akademia Mistrzów

To kilka projektów, planów z miejsc nieobecnych. Takich, które pojawiają się niczym na żądanie, a być może nigdy nie powstaną. LOCLAHOST jest dokładnie narzędziem o specyfice procesowania w przestrzeni jednego komputera, w zamkniętej bazie do testowania stron, aplikacji mobilnych czy serwerów gier. Jednostka ludzka zamknięta w wyimaginowanym narzędziu sztucznej inteligencji może generować miejsca do życia, trwania, a może i przetrwania?

Czytaj więcej

Na grzybobraniu

12
Cze
  • #wystawa

Wystawa „Na grzybobraniu” skupia prace biżuteryjne studentów, pedagogów i absolwentów Instytutu Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Motywem przewodnim wystawy jest las – intrygujący, osobliwy, tajemniczy. Pełno w nim różnych gatunków roślin i grzybów o zróżnicowanych kształtach, kolorach i fakturach. Bogactwo leśnej flory daje nieskończone możliwości interpretacji tematu, z czego chętnie korzystają współcześni twórcy biżuterii.

Czytaj więcej

Targi sztuki i designu – czerwiec

04
Cze
  • #targi sztuki i designu

Targi sztuki i designu powracają po dwumiesięcznej przerwie! Niezmiennie będą prawdziwym świętem dla wszystkich osób zainteresowanych biżuterią, grafiką czy ceramiką autorstwa studentów i studentek z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania. Zapraszamy 16 czerwca, tradycyjnie w niedzielę w godzinach 11:00–17:00.

Czytaj więcej

3. Przegląd Uczelni Artystycznych – Fotofestiwal

03
Cze
  • #fotofestiwal

3. Przegląd Uczelni Artystycznych, będący częścią Fotofestiwalu 2024, potrwa w dniach od 13 do 26 czerwca. To międzyuczelniany konkurs, którego celem jest wymiana dokonań między studentami i pedagogami w zakresie ich aktywności fotograficznych. Inicjatywa nawiązuje do historycznej wystawy Fotofestiwalu – Fabryki Fotografii – Międzynarodowego Przeglądu Szkół, organizowanej w latach 2003–2011 w Łodzi. Było to miejsce debiutu wielu młodych artystów i artystek, którzy w znaczący sposób wpłynęli na rozwój fotografii.

Czytaj więcej

Open call - Walking Photography

29
Maj
  • #konferencja

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do konferencji naukowej „WALKING PHOTOGRAPHY. Fotografia – miejsce nomadyczne” w terminie do 20 czerwca 2024. Konferencja naukowa odbędzie się 2.07.2024 w Akademickim Centrum Designu w Łodzi.

Czytaj więcej

Walking Photography

29
Maj
  • #wystawa

WALKING PHOTOGRAPHY. Fotografia – miejsce nomadyczne - to temat IV Akademii Mistrzów - z cyklu Design w Procesie i wystawy Joanny Miklaszewskiej-Sierakowskiej 

Czytaj więcej