Edukacja - Akademickie Centrum Designu

Edukacja

Akademia Młodego i Małego Designera

 

To dwa główne projekty Akademickiego Centrum Designu, skierowane do dzieci i młodzieży. Naszym celem są kreatywne zajęcia z różnych dziedzin projektowych, które pobudzą wyobraźnię zarówno młodszych jak i starszych uczestników. Szukamy ciekawych rozwiązań twórczych. Zapraszamy cenionych artystów do prowadzenia zajęć. Pragniemy żebyście wyszli od nas z poczuciem, że sztukę możecie tworzyć sami. 

 

Mały designer

wiek uczestników: 7-10 lat

czas trwania : 3 godziny

liczba uczestników: 30 osób

cena: 30 zł od osoby

 

kontakt: 

Specjalistka ds. edukacji artystycznej
Patrycja Krzyczman

 

Młody designer 

wiek uczestników: 15-19 lat

czas trwania: 4 godziny

liczba uczestników: 25 osób

cena: 45 zł od osoby

 

kontakt: 

Specjalistka ds. edukacji artystycznej
Patrycja Krzyczman

 

Tematy warsztatów:  

Czy książka to dzieło sztuki? 

Czy książka może być dziełem sztuki, i jakie powinna spełniać aspekty, by być potraktowana jako obiekt artystyczny? Jak czytać książkę w której na próżno szukać obszernej typografii? Czy książka fotograficzna to jedynie album ze zdjęciami ?  Na te pytania odpowiemy sobie wraz z artystami. Pod ich fachowym okiem nauczycie  się, w jaki sposób stworzyć makietę książki fotograficznej i artystycznej. Pobawimy się formą, ale też treścią. Oprócz tego czeka na was warsztat introligatorski, pod okiem specjalisty własnoręcznie zrobicie concept booki. 

Czy syntetyk może być eko ?

Ekologia to temat bardzo aktualny, zatem zastanówmy się czy zastosowanie poliestru może być ekologiczne. Stworzycie prace w oparciu o materiały tekstylne z drugiej ręki. Pokażemy i omówimy sylwetki modowe współczesnych projektantów. Jednym z waszych zadań będzie zaprojektowanie planszy inspiracji (moodboard) z uwzględnieniem rozwiązań ekologicznych.

Dlaczego znam tę markę?  

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego logo popularnego sklepu Lidl przykuwa waszą uwagę? To zasługa dobrze zaprojektowanej identyfikacji wizualnej. Odpowiednie kolory, znak graficzny, dobór fontu. Wszystkie te elementy muszą współdziałać, aby firma czy instytucja mogła osiągnąć swoje cele. Na zajęciach zaprojektujecie własne logotypy.  Kto wie, może w przyszłości to wasze projekty, zobaczymy, sięgając po produkt na sklepowej półce.

Jaką rolę pełni plakat?

Plakat ma za zadanie poinformować nas  o nadchodzącym wydarzeniu, ale to nie jedyny jego cel. Może zachwycać, będąc traktowanym jako dzieło sztuki. Wystarczy sięgnąć pamięcią po dorobek polskiej szkoły plakatu. Najbardziej spektakularne są te wykonywane dla filmu czy teatru. Potraktujmy plakat jako coś unikatowego, co nie tylko informuje o dacie i miejscu wydarzenia, ale ma  też interesujący  przekaz wizualny.

Bez- użytkowe 

Każdego dnia używamy mnóstwo przedmiotów. Niektóre z nich są tak powszednie, że  nawet nie zwracamy  uwagi że mamy ich za dużo. Często kupujemy nowe  rzeczy, a przecież te, które już mamy mogą spełnić  zupełnie nową funkcję. Ten warsztat to próba nadania przedmiotom drugiego życia z uwzględnieniem ciekawego designu. Będziemy przekształcać, odkształcać i kształcić.

Ceramiczne odloty

Zapewne każdy z was ma swój ulubiony kubek, z którego pije herbatę. Zajęcia z ceramiki pozwolą wam nauczyć się jak stworzyć wymarzone naczynie lub inny obiekt użytkowy, w technice lepienia ręcznego z wcześniej zabarwionej  masy ceramicznej. Stworzony przez siebie produkt, możecie podarować również bliskiej osobie.  

Warsztaty z Designu

Oferta warsztatów dla młodzieży i dorosłych

czas trwania: 4 godziny

liczba uczestników: do uzgodnienia

cena: do uzgodnienia


Propozycje warsztatów:

Projektowanie książki fotograficznej i artystycznej

Projektowanie identyfikacji wizualnej

Projektowanie plakatu

Projektowanie mody

Warsztaty ceramiczne

 

kontakt: 

Specjalistka ds. edukacji artystycznej
Patrycja Krzyczman

 

 Warsztaty towarzyszące wystawom

Oferta dla wszystkich odwiedzających ACD

czas trwania: 1,5 godziny 

liczba uczestników: do uzgodnienia

cena: 15 zł od osoby

 

kontakt:

Specjalistka ds. edukacji artystycznej
Patrycja Krzyczman
 

Wykłady na zamówienie

Zapraszamy do Akademickiego Centrum Designu na wykłady z historii designu, historii sztuki i mody. Będziemy przekazywać wiedzę o poszczególnych kierunkach w projektowaniu na świecie i w Polsce, prezentować ponadczasowe tendencje projektowe oraz problemowo prezentować wyzwania nowoczesnego wzornictwa. Te cele mogą być realizowane w ujęciu historycznym, problemowym, przekrojowym lub biograficznym. Zachęcamy do indywidualnego konstruowania cykli wykładowych!


Czas trwania wykładu: 90 minut.
liczba uczestników: 20 – 130 osób.
cena: 10 PLN od osoby.

 

kontakt: 

Specjalistka ds. edukacji artystycznej
Patrycja Krzyczman

Wpłaty prosimy kierować na konto o numerze:
48 1130 1163 0014 7148 7820 0032

Podając w tytule przelewu: nazwę aktywności i datę wydarzenia