Wydarzenia - Akademickie Centrum Designu

Wydarzenia

Noc Muzeów

17
Maj
  • #noc muzeów

Zapraszamy do ACD na Noc Muzeów. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, takich jak oprowadzania kuratorskie czy warsztaty z projektowania dywanu. Będziecie mogli obejrzeć pięć wystaw: "Przypadek? Nie sądzę.", "Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł", "Space of the Water", "Parowe Szczeliny – Procesor Parowy" oraz "Connecting threads. Unique Textile Studio and its Guests". Tego dnia, czyli 18 maja, nasz budynek będzie dla Was otwarty już od 12:00.

Czytaj więcej

Przypadek? Nie sądzę.

06
Maj
  • #wystawa

Wystawa prac studentów z Pracowni Identyfikacji Graficznej I° zrealizowanych pod kierunkiem dra Przemysława Hajka. Tematyka i rozwiązania projektowe prezentowane na wystawie poruszają dwa kontrastowe od siebie zagadnienia. Pierwszy – przypadek w projektowaniu, aspekt kreatywności oraz budowania komunikacji wizualnej na podstawie przypadkowo wylosowanych haseł. Drugi natomiast – poprawy przestrzeni publicznej poprzez zaprojektowanie identyfikacji graficznych dla małych zakładów rzemieślniczych takich jak krawiec, piekarz, szklarz czy zegarmistrz.

Czytaj więcej

Space of the Water

25
Kwi
  • #wystawa

Przekrojowa wystawa CENTRALI w ramach cyklu „Amplifikacja natury”. Są to projekty, które w badawczy sposób opowiadają o obiegu wody i jej związku z praktykami społecznymi. Skala architektury nie jest określana przez rozmiar obiektu, ale przez zakres zjawisk, z którymi nas łączy. Przepływy – termodynamiczne współzależności między różnymi formami życia i trwania – są dla CENTRALI równie ważne jak budynki. Na przykład Pawilon deszczy reaguje na opady wody i je transferuje, a ostatecznie powstaje poprzez konstrukcję przepływu wody. CENTRALA pokazuje architekturę też poprzez grawitację, światło, wiatr; są one nawet elementami projektów architektonicznych, ich modułami, fałdami, „ciałami bez organów”.

Czytaj więcej

Łódzki dywan. Sztuka – rzemiosło – przemysł

23
Kwi
  • #wystawa

Dywan to wyrób rzemieślniczy, jeden z najstarszych w naszej cywilizacji. W Łodzi jest wpisany w tkankę miasta od ponad 120 lat. Wystawa próbuje odpowiedzieć na pytanie: czy przedmiot codziennego użytku może być osobisty poprzez nadanie mu nowego charakteru i dodatkowych funkcji, jednocześnie pozostawiając jego rozpoznawalne wartości? Ludzie dążąc do prawdziwego poczucia komfortu, wybierają to, co wolne od stresu, proste i ulubione. Obcowanie z przedmiotem na etapie tworzenia wykształca silny związek. To wystawa o współprojektowaniu i autonomii produktu.

Czytaj więcej