Akademickie Centrum Designu - Maraton tworzenia gier Łódzki Game Jam 8

Maraton tworzenia gier Łódzki Game Jam 8

« wróć

Fundacja Digital Night w dniach 26-28 stycznia 2024 po raz kolejny organizuje Łódzki Game Jam - maraton tworzenia gier w 48h. Już ósma edycja wydarzenia odbędzie się w Akademickim Centrum Desingu ASP w Łodzi, które jest również współorganizatorem wydarzenia, wraz z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Jest to oficjalna łódzka stacja międzynarodowego wydarzenia Global Game Jam, podczas którego uczestnicy z całego świata tworzą gry na ten sam, nieznany im wcześniej temat. W ostatni weekend stycznia przez 48 godzin 50 młodych twórców gier oderwie się od rzeczywistości i całkowicie skupi na realizacji własnych projektów. Ich zadaniem będzie stworzenie grywalnego prototypu w bardzo ograniczonym czasie. Gatunek, forma i zastosowane technologie są dowolne, jednak gra będzie musiała nawiązywać do zadanego przez organizatorów Global Game Jamu tematu. Programiści, graficy, muzycy i projektanci nie będą zdani na samych siebie. Podczas wydarzenia będą mieli do dyspozycji grupę mentorów z czołowych studiów z branży gier, gotowych wesprzeć radą oraz pomocą merytoryczną.

Całość zakończy się prezentacją gier oraz podsumowaniem konkursu, w którym jury złożone z profesjonalnych twórców, groznawców i wykładowców akademickich wyłoni zwycięzców i nada tytuł najlepszej gry.

Partnerami wydarzenia są m.in. Big Cheese Studio, Something Random, Wydawnictwo Open Beta, Teyon, Cleversan Games, Gamebook.pl, GOG.com i WorkPlays.