Akademickie Centrum Designu - PL MUSIC VIDEO AWARDS

PL MUSIC VIDEO AWARDS

« wróć

PL Music Video Awards to jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone polskim wideoklipom. Tegoroczna, 6 edycja PL MVA, odbędzie się 7-9 grudnia 2023 r., tradycyjnie w Łodzi. Jury w składzie: Bovska, Helena Ganjalyan, Maciej Aleksander Bierut, Igor Ignacy Leśniewski i Filip Załuska wybierze najlepsze teledyski w 10 kategoriach, a zwycięzcy powalczą o statuetki oraz nagrody ufundowane przez partnerów i sponsorów festiwalu. Wydarzenie, od samego początku związane z Łodzią, łączy dwie formuły: konkursową i edukacyjną. PL Music Video Awards to też panele dyskusyjne z profesjonalistami z branży, master classes, warsztaty i pokazy. Przede wszystkim jednak jest miejscem twórczych spotkań – zarówno dla osób z branży, jak i tych, które dopiero zaczynają.

Ostatnia edycja wydarzenia była wręcz rekordowa, a przed jury stanęło nie lada wyzwanie oceny aż 719 teledysków. W tym roku twórcy powalczą o nagrody w 6 kategoriach gatunkowych: Alternatywa, Dance/Electronic, Hip-hop, Pop, Rock i Ostre Brzmienia, Extra w 3 kategoriach specjalnych: Mikrobudżet, Animacja, Ważny Przekaz i 1 międzynarodowej – All around the world. Spośród zwycięzców i zwyciężczyń kategorii (z wyjątkiem International) wybierany jest laureat Grand Prix. – Przyszedł czas na coroczne spotkanie wszystkich, którzy kochają teledyski. Zaczynamy tegoroczną przygodę. Zgłaszajcie teledyski i do zobaczenia w Łodzi! – zaprasza Wojtek Augustyniak, dyrektor festiwalu.

Ponadto podczas tegorocznej odsłony PL MVA na twórców czekają nowości. – Kategoria Mikrobudżet odnosi się do projektów, w których zabrakło pieniędzy na duży plan, najnowsze kamery, drogie oświetlenie i lokacje. Nie zabrakło natomiast pomysłów i serca, a efekt zachwyca widzów. Mamy nadzieję, że ta kategoria stanie się hitem nadchodzącej edycji festiwalu i zagości w programie na stałe – podkreśla Wojtek Augustyniak.

LISTOPAD

  • 15 – zakończenie naboru wideoklipów
  • 25 – zakończenie naboru do kategorii międzynarodowej
  • 29 – ogłoszenie nominacji

GRUDZIEŃ

  • 7 – rozpoczęcie festiwalu (warsztaty, masterclass, spotkania)
  • 8 – Noc Polskich Wideoklipów
  • 9 PL Music Video Awards: Gala i afterparty

 

Organizatorem festiwalu PL Music Video Awards jest Fundacja Inicjatyw Kulturalnych „Plaster”. Partner główny to – Łódzkie Centrum Wydarzeń. Partner miejsca – Monopolis. Partnerzy wydarzenia – ZAiKS, Film Produkcja.

 

  • Więcej informacji i regulamin wydarzenia: plmva.com