Aukcja sztuki i designu

Aukcja sztuki i designu

« wróć

Żeby mogło dojść do aukcji, jest niezbędna obecność aukcjonera, osób licytujących i tego, co jest motywem widowiska, czyli dzieł, przedmiotów o pewnej wartości. I jest to wartość raczej pożądana, dodatnia, w czym utwierdzać może łacińskie pochodzenie słowa „aukcja” – actus – wskazujące na zwiększanie i narastanie. Choć licytację można bardziej kojarzyć z tym, co jest jej prywatnym lub charytatywnym efektem, czyli ze zwiększaniem zasobów przez licytujących albo potrzebujących, to trudno pozbawić ją kolejnych znaczeń słowa actus dotyczących działania czy też rozgrywania. Widowiskowość aukcji jest nieodzowna. „To lepsze aniżeli teatr; aktorzy bowiem urzędowego widowiska grają jeżeli nie lepiej, to z pewnością realniej od dramatycznych[1]”. Choć cytat ten dotyczy licytacji urzędowej, sytuacji mniej dobrowolnej a proceduralnej – przez to bardziej dramatycznej również w kontekście teatralności – to aukcja komercyjna jest nie mniejszą ceremonią. Wraz ze swoimi rekwizytami takimi jak młotek czy element przestrzeni, którym jest podest aukcjonera.

Aukcja, której przedmiotami będą dzieła uznanych polskich artystek i artystów, staje się wreszcie częścią Festivalu ART&DESIGN Nie-Materia. Jako Akademickie Centrum Designu i w imieniu Stowarzyszenia Pola Designu mamy zaszczyt zaprosić Was na tę niezwykłą ceremonię, tj. Aukcję sztuki i designu. W naszym budynku na Księżym Młynie będą licytowane takie dzieła jak bawełniany obrus z kwiatem marzanny barwierskiej wykonany przez Magdalenę Starską, fotografie Wariacje lotnicze autorstwa Marcelo Zammenhoffa, pop-artowy obraz Patryk namalowany przez Zuzannę Andrysewicz, fotografię MOST SHOCKING IS NOT HOW SHOCKED YOU ARE NOW, BUT HOW UNSHOCKED YOU WILL BE IN THE FUTURE Agaty Zbylut czy wiele, wiele innych ekscytujących prac.

Zachęcamy do przyjścia i wzięcia udziału w licytacji.

Tutaj znajduje się link do katalogu aukcji, w którym można zapoznać się z licytowanymi dziełami:

https://www.acdesign.com.pl/wgrane-pliki/katalog_aukcja.pdf

A to formularz dla osób chcących uczestniczyć w licytowaniu dzieł:

https://www.acdesign.com.pl/wgrane-pliki/formularz-rejestracji-klienta.pdf

Tu regulamin aukcji:
https://www.acdesign.com.pl/wgrane-pliki/regulamin-aukcji-sztuki-i-designu.pdf

Wypełniony i podpisany formularz należy wysłać na adres: biuro@acdesign.com.pl

Oto pełna lista artystów i artystek, których prace będzie można nabyć w licytacji: Zuzanna Andrysewicz, Aleksandra Bonikowska, Karolina Bracławiec, Elvin Flamingo, Karolina Hałatek, Izabela Jurczyk, Małgorzata Kalińska, Paweł Kaźmierowski, Kajetan Komorowski, Kajetan Luteracki, Jakub Łączny, Tomasz Musiał, Beata Nikolajczyk-Miniak, Maciej Olekszy, Michalina Owczarek-Siwak, Piotr Pasiewicz, Arkadiusz Piętak, Weronika Siupka, Magdalena Skrzypczak, Magdalena Starska, Magdalena Stecka, Anna Waligórska, Małgorzata Wielek, Marcelo Zammenhoff, Agata Zbylut, Ewa Żochowska.

______  

Identyfikacja wizualna: Mariusz Andryszczyk

Partnerzy: Stowarzyszenie Pola Designu

Termin wydarzenia: 18 kwietnia (czwartek), godz. 18:00

Miejsce: Akademickie Centrum Designu

ul. Księży Młyn 13/15, 90-337 Łódź

(wejście od ul. Księży Młyn)

 

[1] B. Prus, Lalka, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1975 r., s. 217.