Oferta warsztatów

Akademia Młodego Designera

Oferta edukacyjna dla młodzieży w wieku 15-17 lat
Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej
Prowadzone są przez wykładowców akademickich
z pośród 8 Wydziałów Projektowych w Polsce
trwają 7 godzin od 8.30-15.30
ilość uczestników: 40
cena 45 zł od osoby


Poniżej, do wyboru 3 tematyczne propozycje warsztatów:

 1. Rozwiązywanie Problemów
  W części wykładowej uczestnicy poznają wieloaspektowo proces projektowy od koncepcji, poprzez prototypowanie do finalnego produktu z perspektywy profesjonalnego projektanta i wykładowcy.
  W części warsztatowej uczestnicy zmierzą się z zadaniem polegającym na poszukiwaniu rozwiązania dla problemowych sytuacji, na które natrafiamy w życiu. W tym celu posłużą się metodą Bodystorming-u. Pracując w zespołach projektowych wypracują pomysły/sposoby na sytuacje problemowe. Wykonają prototypy/makiety odpowiadające na zadane potrzeby. Doświadczą znaczenia i różnorodności materiałów w procesie prototypowania.
 2. Warsztat Twórczej Naprawy
  W części teoretycznej poruszone zostaną aktualne tematy związane z ekologicznym podejściem do projektowania, takie jak strategie zrównoważone w projektowaniu, ekonomia cyrkularna, design activism itp.
  Uczestnicy zapoznają się z przykładami zrównoważonych praktyk w designie ze szczególnym uwzględnieniem branży modowej.
  W części warsztatowej uczestnicy zmierzą się z zadaniem polegającym na nadaniu „nowego życia” starym, zużytym ubraniom w idei recyclingu i upcyclingu. Proces przetwarzania i naprawiania odbywać się będzie w technikach: sitodruku, farbowania i odbarwiania, modyfikacjami mix/match, szablonem, haftem płaskim, wykonywania naszywek.
 3. Studio Projektów
  Uczestnicy zmierzą się z przejściem przez kilka etapów projektowych - od zdefiniowania problemu projektowego, weryfikację rozwiązań, po przygotowanie uproszczonej makiety opracowanego produktu.
  W części teoretycznej poruszony zostanie temat związany z szeroko pojętym światem cyfrowym i wszystkimi nadziejami i pułapkami z nim związanymi.
  Szczególną uwagę skierujemy na rolę telefonów w życiu współczesnego człowieka.
  Poza przytoczonymi na warsztatach danymi sięgną do własnych doświadczeń.

 

Akademia Małego Designera

Oferta edukacyjna dla dzieci w wieku 7-9 lat
Warsztaty składają się z części teoretycznej i praktycznej
trwają 3 godziny od 9.00-12.00
ilość uczestników: 30-40
cena 30 zł od osoby

 

Poniżej do wyboru 3 tematyczne propozycje warsztatów:

 1. Lecimy na księżyc
 2. Wszyscy na Marsa
 3. Zielono niebieska planeta


Celem warsztatów jest rozwijanie myślenia kreatywnego, stosowania metod projektowych w działaniu i umiejętności pracy zespołowej.

Podczas zajęć dzieci uzyskają wskazówki i wsparcie prowadzących, jak również swobodę w podejmowaniu odważnych decyzji i eksperymentów twórczych.