Informacje o twórcy

Aleksandra Łukasik

Aleksandra Łukasik

 • Uczelnia: Politechnika Wrocławska/ASP we Wrocławiu
 • Wydział: projektowy
 • Status: absolwent
 • Adres e-mail: poproś o kontakt

Biogram

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej kierunku Architektura i Urbanistyka oraz tegoroczna Akademii Sztuk Pięknych – Architektury Wnętrz. Pracuje zawodowo w projektowaniu wnętrz.

Zrealizowane projekty:

 1. ADITUS - Centrum Pomocy Bezdomnym w Woli Uhruskiej praca magisterska powstała na Wydziale Architektury na Politechnice Wrocławskiej – Dyplom 2017
  Problem społeczny poruszony w projekcie ma charakter globalny. Główną ideą jest powrót do „domności”. Koncepcja składa się z serii budynków spiętych pergolą, która stanowi alegorię drogi, jaką musi przebyć osoba potrzebująca. Budynki są modułowe, mają charakter tymczasowy, wykorzystano tu jako budulec kontener morski. Dzięki temu możliwa jest dowolna rozbudowa poszczególnych jednostek. Oprócz sypialni znalazło się tu miejsce na strefy warsztatową, edukacyjną czy terapeutyczną. Zadaniem całego założenia jest pomoc osobie bezdomnej w całej drodze powrotu do społeczeństwa, od zapewnienia noclegu i posiłków, poprzez odpowiednią edukację, wsparcie psychologiczne, a na zapewnieniu stałej pracy kończąc.


 2. BARKA – KRYSZTAŁ – projekt przygotowany na konkurs w parze z mgr inż. Anną Stęplewską, w ramach zajęć na PWr we Wrocławiu.
  Koncepcja wykorzystania barki, jako mobilnego biura, kawiarni. Forma zainspirowana została strukturą kryształu. Jego organiczny wygląd i konstrukcja ramowa pozwala na dowolne ustawianie przestrzeni wewnętrznej obiektu. Projekt ma stanowić ciekawy element przestrzeni pokazujący z zupełnie innej strony możliwości typowej barki.

 3. COOTIE CATCHER – przenośny blat. Projekt realizowany na ASP we Wrocławiu.
  Koncepcja mobilnego, interaktywnego blatu. Jego dodatkową funkcją jest możliwość szybkiej zamiany w poduszkę. Dedykowany m. in. podróżnym.

 4. PRISM – stół o zmiennej powierzchni blatu. Projekt realizowany na ASP we Wrocławiu.
  Stolik kawowy składający się z dwóch oddzielnych elementów: drewnianej bryły blatu oraz metalowego stelażu będącego podstawą. Ideą jest łatwa transformacja zarówno wysokości, jak i długości stolika, w zależności od potrzeb użytkownika.

 5. MUZEUM GOETHEGO - projekt realizowany na ASP we Wrocławiu.
  Propozycja budynku dedykowanego studentom Optyki na PWr. Obiekt usytuowany jest na kampusie uczelni na małym cyplu. Jego kształt nawiązuje do linii rzeki. Kolorystyka ma go stapiać z otoczeniem, natomiast wyrazisty kolor detali nawiązuje do koncepcji podziału barw Goethego.

 6. SALON GIER VR - projekt realizowany na ASP we Wrocławiu.
  Wnętrza zainspirowane zostały organicznymi, plastycznymi formami, które stanowią miękką amortyzację dla graczy. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu użytkownicy mogą być oglądani przez czekających, co stanowi również element zabawy.