Wystawa Design32 – Najlepsze Dyplomy Projektowe

« wróć

Design 32 - Najlepsze Dyplomy Projektowe publicznych uczelni artystycznych w Polsce od czwartku 28 maja będą dostępne dla zwiedzających.  Galeria Rondo Sztuki otwiera swoje podwoje z wyjątkową wystawą młodych projektantów. Zaprezentowane zostaną 32 projekty dyplomowe wytypowane przez 8 publicznych uczelni artystycznych. W Galerii + na piętrze obejrzymy również najlepsze prace z ostatnich 10 lat. Patronat nad wydarzeniem objęło Akademickie Centrum Designu. Od lat wspieramy, integrujemy i popularyzujemy dorobek młodych twórców i ich mentorów.

Co zobaczymy?

Hasłem tegorocznej, jubileuszowej – bo 10 - edycji i wystawy są relacje. Słowo to jest potraktowane dosłownie – jako zależności pomiędzy ludźmi, a środowiskiem zewnętrznym, a także występuje w kontekście wyjaśniania, tłumaczenia, sprawozdania tematów i pojęć.

Wystawa została podzielona na pięć sekcji, które tworzą odmienne obszary tematyczne.

 

W pierwszej kategorii znajdują się prace poświęcone relacjom międzyludzkim – projekty, które definiują istotę więzi w rodzinie, z sąsiadami. Ponadto, projekty te odnoszą się do barier komunikacyjnych oraz do uwikłania człowieka w inne problemy życia w XXI wieku. Druga kategoria to projekty, które poruszają temat zdrowia, ciała i higieny pracy. Ergonomia oraz dbanie o siebie to według autorów prac, które znalazły się w tej kategorii, priorytety. Trzecia sekcja obejmuje prace, poruszające temat relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym, zwierzętami i ich roli w dzisiejszym świecie, także w różnych kręgach kulturowych. Projektanci zachęcają do większej uważności. Czwarta kategoria to projekty, odnoszące się do tożsamości i relacji przeszłości z teraźniejszością. To prace, które czerpią z tradycji, ale także definiują na nowo tożsamość miejsc i produktów. Ostatnia kategoria to przestrzeń, w której świat wirtualny spotyka się z rzeczywistością. Projekty wykorzystują technologię, pokazując w jaki sposób może być ona jeszcze efektywniej stosowna.

Przez kolejne dni będziemy prezentować projekty dyplomowe wybrane przez 8 publicznych uczelni artystycznych w Polsce. Zaglądajcie codziennie! Śledźcie również nasze publikacje na Facebooku i Instagramie.

 

Projekt organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach będzie dostępny dla zwiedzających z zachowaniem niezbędnych przepisów bezpieczeństwa. 

W imieniu organizatorów zapraszamy do Ronda Sztuki. W maskach i zachowując odpowiednie odległości też można cieszyć się wizytą w galerii. Do zobaczenia!

---

* Kwestie bezpieczeństwa – oficjalny komunikat ASP w Katowicach:

Ze względów bezpieczeństwa i zalecanych środków ostrożności, wynikających z wciąż  panującego zagrożenia emisji wirusa SARS-CoV-2 , nie będziemy organizować wernisażu. Wystawa potrwa wstępnie do 15 września i wówczas – jeśli oczywiście pozwoli na to sytuacja epidemiczna w Polsce – chcielibyśmy zorganizować Jury konkursu i finisaż wystawy, połączony z wręczeniem nagród laureatom. W tej sprawie
– w kwestii szczegółowych terminów,  będziemy  informować na bieżąco. 

Zwiedzanie w Galerii Rondo Sztuki  będzie odbywało się z zastosowaniem zasad sanitarnych – w głównej przestrzeni wystawienniczej budynku będzie mogło znajdować się jednocześnie maksymalnie 30 osób, w Galerii + maksymalnie 10 osób. Ponadto odwiedzający będą poproszeni o zdezynfekowanie rąk przed wejściem do galerii, mają również obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu 2 m.