Spotkanie z autorami i twórcami szóstego numeru magazynu „Powidoki”

« wróć

Spotkanie z autorami i twórcami szóstego numeru magazynu „Powidoki”

 

 

Na półki księgarń w całym kraju trafił właśnie szósty numer magazynu artystyczno-naukowego „Powidoki”, od 2019 roku wydawanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Już 28 czerwca 2022 r. (wtorek) o godz. 18.00 w Akademickim Centrum Designu odbędzie się spotkanie z jego autorami i twórcami.

Tematem najnowszego numeru „Powidoków” jest ecodesign, będący odpowiedzią na aktualne wyzwania i problemy klimatyczne. „Jest to trend, który charakteryzuje wykorzystanie ekologicznych metod produkcji, zastosowanie materiałów pochodzących z recyclingu czy innych, przyjaznych środowisku” – pisze we wstępie dr Marta Ostajewska, redaktor naczelna czasopisma w latach 2019-2021.

„Artykuły zawarte w bieżącym numerze ujmują temat przewodni w bardzo różnych kontekstach, co było założeniem redakcji, a ich autorzy ukazują wiele możliwych sposobów działania i postaw twórczych w ramach szeroko rozumianego ecodesignu” – tłumaczy prof. Mariusz Włodarczyk, redaktor tematyczny szóstego numeru magazynu „Powidoki”.

Spotkanie, które przyjmie formułę panelu dyskusyjnego, będzie okazją do rozmowy na temat tego aktualnego zjawiska. Twórcy i autorzy spróbują odpowiedzieć na pytanie, czym jest odpowiedzialne projektowanie oraz jakie działania możemy przedsięwziąć, żeby chronić naszą planetę.

Zespół redakcyjny przygotował także miłą niespodziankę nawiązującą do tematyki numeru. Goście spotkania otrzymają sadzonki roślin oraz arkusze ręcznie czerpanego papieru wytworzonego z odpadków drukarskich, który można posadzić, a dzięki nasionom dodanym do nich w procesie tworzenia, wyrosną z nich rośliny. Papier powstał w Pracowni Papieru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi pod okiem dr hab. Magdaleny Soboń, prof. uczelni.

 

Wieczór pod znakiem ekologii uzupełni nietypowe doświadczenie bezpośredniego obcowania z naturą. W specjalnym pomieszczeniu podejrzeć będzie można sekretne życie… dżdżownic o kalifornijskim rodowodzie – sympatycznych podopiecznych zespołu redakcyjnego.

 

Zaprosimy również do obejrzenia wystawy zdjęć autorstwa m.in. studentów łódzkiej ASP, które powstały podczas praktyk realizowanych w redakcji czasopisma.

 

W czasie spotkania będzie można kupić limitowaną wersję magazynu (opatrzonego specjalną banderolą z papieru czerpanego) w promocyjnej cenie 25 zł.

 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej na stronie www.powidoki.asp.lodz.pl oraz w social mediach czasopisma (Facebook, Instagram)

Wydarzenie na Facebooku

Jak dojechać?

Spotkanie promocyjne 28.06 o godz. 18.00

Uczestnicy spotkania promocyjnego: dr hab. Agnieszka Kluba, prof. uczelni / Maria Nowakowska / dr Agnieszka Sobol / dr Anna Wrzesień / dr Rafał Dobruchowski / Karol Janiak / prof. Jan Kukuła / prof. Mariusz Łukawski / prof. Mariusz Włodarczyk

Moderacja panelu: Dyrektorka Akademickiego Centrum Designu, dr hab. Anna Łaszkiewicz

miejsce

P 01_sala konferencyjna_Akademickie Centrum Designu

Księży Młyn 13/15, Łódź

Wejście od dziedzińca

 

Wstęp wolny