Martwa natura

« wróć

Pomysł wspólnego działania studentek i studentów z dwóch różnych uczelni artystycznych zrodził się ze spotkania Katarzyny Kozyry i Ewy Łuczak. Wymiana doświadczeń dydaktycznych artystek zaowocowała ciekawością w jaki sposób do tego samego zagadnienia podejdą osoby studiujące w ich pracowniach, które prowadzą odpowiednio na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Warszawie.

 

Martwa natura to pierwsze zadanie fotograficzne dla osób na I roku Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. Polega na obiektywnym i subiektywnym sfotografowaniu zaaranżowanej kompozycji - na próbie oddania jej „obiektywnych” cech oraz subiektywnym spojrzeniu poprzez zmiany kadru i oświetlenia.

 

Martwa natura w tradycyjnym rozumieniu to kompozycja składająca się z przedmiotów wybranych ze względów kompozycyjno-estetycznych lub symbolicznych. Postać ludzka w niej nie występuje. Jednym z zadań postawionych przed studentkami i studentami było wkomponowanie w pracę swojego ciała w znaczeniu dosłownym lub metaforycznym. Narzędzia jakimi mieli się posłużyć to fotografia i wideo. Drugim warunkiem realizacji zadania było zinterpretowanie kompozycji w dwóch przestrzeniach - studyjnej i plenerowej.

 

„Martwa natura” wystawa studentek i studentów dwóch pracowni: Podstaw Dokumentacji i Kreacji Cyfrowej w Rzeźbie pod opieką Ewy Łuczak (Wydział Rzeźby, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Koło naukowe "Fotomontaż") oraz Praktyki Projektu Artystycznego pod opieką Katarzyny Kozyry (Instytut Edukacji Artystycznej, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi).

 

Udział biorą: Alicja Banasik, Mateusz Danecki, Julia Grabowska, Katarzyna Kalicka, Kalina Kazimierczak, Ola Kochańska, Kacper Kokoszka, Jacek Kowalski, Maja Królikowska, Beata Krześlak, Paweł Lorens, Jerzy Mróz, Julia Połchowska, Agata Rynkowska i Justyna Szewczuk.

   

Kuratorki: Ewa Łuczak i Katarzyna Kozyra

 

Zdjęcia i video. Zrobione w studio i w plenerze.

Do zobaczenia na żywo i z czasem na meta serwerze.

 

Meta server: jesień 2022, śledź informacje na www.wallgallery.online

 

Partnerzy: Cukry, Akademickie Centrum Designu, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Wall Gallery

Partner technologiczny: SOTA

 

 

miejsce

P_Akademickie Centrum Designu

Księży Młyn 13/15, Łódź

Wernisaż 30.06 o godz. 18.00

Wystawa czynna_pon. / pt. 13.00 – 18.00, sob.12.00-18.00

Czas trwania wystawy_30.06 – 2.07.22

Wstęp wolny