AKADEMIA MISTRZÓW

« wróć

Projektowanie wstępne jako element procesu.

 

Na warsztatach uczestnicy będą konfrontowali swoje najnowsze i najlepsze doświadczenia realizowane w pracowniach projektowania wstępnego komunikacji wizualnej i projektowania wstępnego produktów dotyczące metodyki edukacyjnej i nowych pomysłów tematycznych. Całość poszczególnych prezentacji zostanie zapisana jako kompendium najnowszej wiedzy na temat i jako drugi rozdział całej publikacji pt. „DESIGN W PROCESIE”.

 

Akademia Mistrzów

Akademie Sztuk Pięknych kształcą twórców kultury w zakresie sztuk pięknych i sztuk projektowych. Twórcy ci stanowią grupę docelową do której będziemy adresowali to działanie. Polega ono na cyklicznych spotkaniach konferencyjnych o charakterze warsztatowym na tematy związane z problematyką kreatywnej edukacji sztuk projektowych i sztuk pięknych. W zależności od tematyki działań grupa docelowa będzie poszerzana o osoby z kręgów zarządców biznesowych, design managementu, art managementu i innych. W spotkaniach uczestniczyć będą zaproszeni eksperci z rynku europejskiego i światowego chcący podzielić się swoimi doświadczeniami. Finalnym efektem takich warsztatów będą prototypowane wybrane realizacje projektowe i publikacje do opracowania książkowego i elektronicznego całej rocznej edycji. Całość będzie podsumowana wystawą najlepszych prac z całego cyklu zaprezentowaną w naszej galerii oraz festiwalem z wystaw o randze międzynarodowej.

 

koordynator merytoryczny warsztatów dr hab. Łukasz Chmielewski

 

miejsce

P_2 Akademickie Centrum Designu

Księży Młyn 13/15, Łódź

Warsztaty 04/ 05 / 06 lipca

Organizatorzy:

Akademickie Centrum Designu w Łodzi, Muzeum Miasta Łodzi projekt w ramach zadania „Roman Modzelewski. Wzór dla wszystkich”