6. Międzynarodowa Konferencja Projektowa AGRAFA’19 – Możliwości/Opportunities

« wróć

Międzynarodowy Konkurs Grafiki Projektowej, Konferencja, Wystawa i Warsztaty to elementy składowe projektu AGRAFA, który ma na celu dyskusję, wymianę doświadczeń i wiedzy z obszaru projektowania grafiki użytkowej, a także prezentuje najnowsze dokonania młodych designerów.

Temat tegorocznej edycji: MOŻLIWOŚCI/OPPORTUNITIES

Możliwości napawają optymizmem, dają siłę do działania, niosą obietnicę nowego.

Budzą też jednak niepokój przed nieznanym i jego skutkami. Podczas VI Międzynarodowej Konferencji Projektowej AGTAFA 2019 porozmawiamy o tym, co daje nadzieję, i o tym, co budzi obawę.

Kontekstem spotkania jest zmieniający się świat, sytuacja polityczna, społeczna, gospodarcza, ale także styl życia. Porozmawiamy o tym, jak korzystamy z niezwykłych możliwości XXI wieku i dokąd może nas to zaprowadzić. Zapytamy, dla kogo lub ze względu na co będziemy projektować, a także spróbujemy przewidzieć, jaką rolę odegra w pzryszłosc iprojektant.

Swoją obecność potwierdzili goście z całego świata, w tym:

  • Katarzyna Kasia, ASP w Warszawie
  • Tommy Campbell, Space 10, Kopenhaga
  • Brian Lucid, Massey University, Wellington, Nowa Zelandia
  • Stephan Thiel, NAND studio, Berlin
  • Fabio Viola, Scuola Internazionale, Włochy
  • Jack Lenk TELLART, Providence, USA
  • Rama Gheerawo, Hellen Hamlyn Center RCA
  • Peter Bil’ak, Royal Academy of Art, Haga
  • Marcina Wicha, Warszawa

W ramach wydarzenia po raz pierwszy organizujemy Young AGRAFA.

W centrum uwagi znajdą się młodzi projektanci, bo jednym z kluczowych celów AGRAFy jest promocja młodych i ich podejścia do projektowania w międzynarodowym środowisku oraz oddanie im głosu w dyskusji dotyczącej możliwości rozwoju współczesnego projektowania. Na Young AGRAFA złoży się sześć 15-minutowych wystąpień designerów wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń. Spotkanie poprowadzi ceniony projektant, Rama Gheerawo (Helen Hamlyn Centre for Design, RCA).


By wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie: www.agrafa.asp.katowice.pl

Bieżące informacje na temat projektu znajdują się na www.facebook.com/agrafa.katowice 

Wydarzeniu patronują: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, Medialab, Zamek Cieszyn, Fundacja Bęc Zmiana, Notes Na 6 Tygodni, Lounge, Ultramaryna, FORMY, Akademickie Centrum Designu, TVP 3 Katowice, TVP Kultura, Polskie Radio Czwórka